+90 536 958 18 67
info@izolasyoncozumleri.net

MEMBRAN İZOLASYON ÇÖZÜMÜ

APP (ataktik polipropilen) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip su yalıtım membranlara; bitümlü membran denilir.

Bitümlü membran, yapılarda suyun, nemin neden olduğu olumsuz etkilere karşı korunma, yaşam alanlarına konforlu bir su izolasyonu sağlanmı amacı ile yapıların özellikle temel, perde, bodrum, bahçe,teras ve çatılarında, köprü, viyadük gibi farklı yüklere ve hava şartlarına maruz kalan yapıtlar içinde uygun bir su izolasyon malzemesidir.

BİTÜMLÜ MEMBRAN SU YALITIMI

Membran Uygulaması

Bitüm esaslı bu yalıtım malzemesi reçinesinde yapısını güçlendirici çok farklı polimerler içermektedir. Bu polimerler malzemeye çok farklı dayanımlar katmakla beraber ürünün kolay uygulanmasında ve mükemmel bir izolasyon sağlamasında başrol oynamaktadır.

Polimerlerle takviye edilmiş bitüm, farklı çekme, kopma ve yırtılma dayanıma sahip polyester yada cam tülü taşıyıcılar kullanılarak nihai özelliklerine ulaşmaktadır. Taşıyıcı özellikleri ile doğru orantılı olarak çok farklı detaylarda ve iklim şartlarına uyumlu, uygulama ve kullanım kolaylığı sunarken, bitümlü membranı diğer su yalıtım malzemelerinden ayıran önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şalumo alevi ile uygulanan bitümlü membran, kolay uygulanır fakat ustalık gerektiren iştir.

Betonarme yapıların içersine su ve nemin girmesini engelleyerek donatının korozyona uğramasını engeller.

Membran uygulama izmir fiyatları

İzolasyon Çözümleri olarak; uzman kadromuz ve ekipmanlarımız ile KonakBornovaAlsancakGaziemirBucaKarşıyaka ve İzmir’in tüm ilçelerinde Ücretsiz Keşif  sağlayarak membran uygulama işindeyiz.

Deprem kuşağındaki ülkemiz için yapıların donatılarının koruması ve yapılara gereksiz aşırı yükler bindirilmemesi zorunlu hale gelmiştir. Bu bağlamda, farklı renk seçeneklerine sahip arduaz kaplı ürünler hafif yapısı ve güzel görseli ile çatıları güzelleştirmekte ve binayı yormamaktadır.